Moja miłość do szachów narodziła się w wieku 12 lat i pozostała ze mną do dnia dzisiejszego.

Naukę gry w szachy rozpoczęłam na dodatkowych zajęciach w szkole, gdzie dwukrotnie zostałam Mistrzynią podczas szkolnego turnieju szachowego. Następnie brałam udział w wielu turniejach szachowych. Pomimo wielu porażek ,nie poddawałam się, co przełożyło się na zdobycie Mistrzostwa Mazowsza Juniorów Dziewcząt w 2013 roku, oraz zdobyciem II kategorii szachowej. Brałam też udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, grając dla klubu Zieloni Zielonka.

Prace z dziećmi rozpoczęłam jako wolontariusz w stowarzyszeniu. Uczyłam dzieci ciekawych zabaw, prowadziłam rożnego rodzaju warsztaty.

4 lata temu postanowiłam zostać instruktorem szachowym żeby dzielić swoja pasje z innymi. Uczę poprzez zabawę – dzieci poznają rożnego rodzaju zabawy szachowe, bawiąc się poznają nowe rzeczy. Prowadzę kursy tak, aby były ciekawe i przebiegały w miłej atmosferze. Uczę dzieci opanowania emocjonalnego, a także radzenia sobie z niepowodzeniem i pierwszymi porażkami. Staram się żeby dzieci widziały we mnie dobrą ciocie, do której zawsze mogą przyjść po radę , bądź po pocieszenie.

Jestem również wychowawca kolonijnym, gdzie od kilu lat wyjeżdżam z podopiecznymi na obozy szachowe.

Posiadam:

  • II kategorię szachową i ranking 1600,
  • Tytuł Instruktora Sportu o specjalności szachy,
  • Tytuł sędziego III klasy,
  • Licencje i legitymacje zawodniczą Polskiego Związku Szachowego,
  • Kursy pedagogiczne do pracy z dziećmi,

Jakie korzyści wyciągnęłam z nauki gry w szachy ? Nauczyły mnie strategicznego myślenia, cierpliwości, podejmowania decyzji, pewności siebie oraz rozwinęły moje umiejętności matematyczne. Ale to nie wszystko! dzięki szachom poznałam wielu cudownych ludzi, którzy okazali mi wielką pomoc i wsparcie. Do tej pory przyjaźnie się z moim instruktorem szachowym, który rozbudził we mnie tą pasje.