Klub szachowy Chess for Kids - postaw na rozwój swojego dziecka i zapisz je na zajęcia!

Obecnie dzieci w wieku szkolnym mają do wyboru mnóstwo różnorodnych zajęć dodatkowych, dzięki którym mogą rozwinąć swój intelekt, talenty oraz pasje. Jedną z takich nietuzinkowych form spędzania wolnego czasu są zajęcia szachowe, organizowane przez Chess for Kids. Jeśli jako rodzic lub opiekun bierzesz pod uwagę tę opcję, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, jakie korzyści da Twojemu dziecku uczestnictwo w szachowych potyczkach.

Musisz wiedzieć, że szachy to nie tylko przyjemna forma wypoczynku i integracji – ta znana od stuleci gra stanowi oficjalną dyscyplinę sportową, podobnie jak szermierka, pięciobój czy sporty walki. Zapisując dziecko do klubu szachowego Chess for Kids, pomożesz mu odkryć wiele cennych umiejętności, o których istnieniu nie mieliście dotąd pojęcia, takich jak: myślenie strategiczne, samodyscyplina czy nawiązywanie dialogu z osobami w różnym wieku.

Klub szachowy, czyli rozgrywki w kręgu intelektualistów

Jeśli zależy Ci na tym, by już od najmłodszych lat Twoje dziecko rozwijało się emocjonalnie, społecznie oraz intelektualnie, to szachowy klub Chess for Kids będzie doskonałym miejscem do takiej wszechstronnej aktywizacji. Na spotkaniach klubu młodzi gracze zmuszeni są do samodzielnego, analitycznego myślenia, nie mogąc w sytuacjach problematycznych sięgać po smartfon czy tablet, które w trakcie rozgrywek okazują się zupełnie bezużyteczne.

Szachy to jedna z najlepszych, znanych ludzkości gier, pobudzających mózg do kreatywnego, a zarazem analitycznego myślenia. Każde posunięcie szachisty powinno być przemyślane – a to jest możliwe jedynie przy zachowaniu pełnej koncentracji oraz wewnętrznej dyscypliny.

Szkolny klub szachowy jako trening umiejętności interpersonalnych

W szkolnym klubie szachowym, prowadzonym przez instruktorów z Chess for Kids, Twoje dziecko rozwinie też inteligencję emocjonalną, czyli nauczy się radzić w trudnych sytuacjach, jakich nie brakuje podczas szachowych potyczek. Mali klubowicze uczą się sztuki wygrywania i przegrywania, czyli szacunku do umiejętności przeciwnika, co przydaje się nie tylko w grze, ale też w codziennym życiu, pełnym niespodziewanych zwrotów akcji oraz sytuacji konfliktowych.

Udział Twojego dziecka w szachowych zmaganiach pomoże mu również stać się asertywnym. Na zajęciach młody szachista dowiaduje się, że kluczem do jego sukcesu jest umiejętne wyznaczanie różnych granic, a każdym ruchem wyraża on własne zdanie, emocje oraz samodzielnie podjętą decyzję, której przeciwnik nie może kwestionować.

Szachy z Chess for Kids zamiast gier komputerowych

Chcesz zainteresować swoją pociechę czymś innym niż gry komputerowe? Zaproponuj dziecku wspólne wyjście na próbne zajęcia w klubie szachowym Chess for Kids, gdzie pozna ono nowych rówieśników i odkryje zupełnie nową formę spędzania wolnego czasu, pobudzającą do świetnej zabawy oraz myślenia.

Martwisz się, że Twoje dziecko ma problemy z koncentracją, analizowaniem różnych danych i nawiązywaniem relacji międzyludzkich? To również niechlubny rezultat spędzania każdej wolnej chwili przed monitorem. W klubie szachowym, pod czujnym okiem instruktora z Chess for Kids, młody człowiek zaczyna uczyć się od podstaw planowania, krytyki, budowania strategii oraz oceny zdolności przeciwnika, co sprawia, że z czasem dziecko staje się bardziej wymagające i wiele spośród gier komputerowych przestaje go interesować lub szuka takich, które będą na podobnym poziomie intelektualnym, jak partia szachów.

Szachy dla najmłodszych

Masz wątpliwości, czy Twoje 4 – letnie dziecko nie jest zbyt małe, by zacząć uczyć się gry w szachy? Nic bardziej mylnego! Wielu instruktorów Chess for Kids, którzy na co dzień prowadzą szkołę szachową podkreśla, że im wcześniej człowiek odkryje reguły gry w szachy, tym większe jest prawdopodobieństwo rozwinięcia się u niego wysokiego IQ oraz wielu innych, powszechnie pożądanych cech i umiejętności, takich jak wspomniana już asertywność, samodzielność czy zarządzanie ryzykiem, emocjami.

Wybierając ofertę zajęć dodatkowych Chess for Kids dla dziecka pamiętaj, że szachy to sport dla osób w każdym wieku – dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym, a także nastolatków  czy nawet dorosłych, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności i poznać wyjątkowych ludzi o podobnych zainteresowaniach.