Zajęcia szachowe dla dzieci? Sprawdź Chess For Kids!

Szukasz inspiracji, jak znaleźć dobrych szachistów, którzy podzielą się z Twoim dzieckiem swoją wiedzą oraz doświadczeniem? Mimo upływu lat, w Polsce wciąż istnieje niewiele profesjonalnych placówek, w których najmłodsi mogą wdrożyć się w arkana Królewskiej Gry. Jednym z najbardziej znanych popularyzatorów szachowych rozgrywek jest szkoła Chess For Kids.

Szachiści z Chess For Kids rozpoczęli swoją działalność w 2013 roku i od tego czasu nieprzerwanie kontynuują misję promowania tej szlachetnej gry, zarówno wśród osób indywidualnych, jak i w szkołach oraz przedszkolach. Gry w szachy uczą się z nimi nawet trzylatki, a poziom zajęć jest każdorazowo ściśle dopasowany do potrzeb uczestników.

Profesjonalny program szkoleniowy

Zajęcia szachowe z Chess For Kids oparte są o profesjonalnie opracowany program. Uczestnicy w wieku od 3,5 do 6 lat są w zgrupowaniach przedszkolnych, zaś dzieci starsze, od 6 do 12 lat w niewielkich grupach szkolnych. Podczas zajęć początkujący szachiści krok po kroku odkrywają podstawy teorii oraz podejmują samodzielne próby gry pod czujnym okiem instruktorów, którzy aktywnie służą swoją radą i pomocą.

Długość spotkań jest dopasowana do ich potrzeb. W oddziałach przedszkolnych lekcja szachowa Chess For Kids trwa 30  minut, zaś w szkołach jest to tradycyjne 50 minut, podzielone na moduły tematyczne według autorskiego programu.

Chess For Kids, czyli pomysł na zajęcia szachowe w przedszkolu

Szukasz ciekawych form zajęć dodatkowych w przedszkolu? Chess For Kids przygotowało propozycję szachowego koła zainteresowań dla najmłodszych. Wiemy, że wiek do 6 roku życia to doskonały moment, by rozpocząć przygodę z szachami, a nasi instruktorzy są specjalnie szkoleni do pracy z początkującymi szachistami w grupach przedszkolnych.

Dbamy o to, by dziecko miało możliwość odkrywania reguł gry w szachy i ich pełnego zrozumienia, dlatego nasz program dostosowujemy do specyfiki grup wiekowych. Mali szachiści w trakcie zajęć mają nie tylko świetnie się bawić, ale jednocześnie poznać teoretyczne podstawy gry i Kodeks Szachowy.

Zajęcia szachowe w szkole i… w podróży

Chess For Kids od wielu lat organizuje autorskie zajęcia szachowe w polskich szkołach, na które uczęszczają chłopcy i dziewczęta w wieku od 6 do 18 lat. Lekcje mają zróżnicowaną, elastyczną formułę i prowadzimy je w placówkach stacjonarnych, a także w formie letnich kolonii szachowych nad polskim morzem, na Kaszubach lub w górach.

Nasi instruktorzy wiedzą, że efektywna gra w szachy powinna być połączona z innymi, aktywnymi formami wypoczynku na świeżym powietrzu, dzięki czemu ciało i umysł młodego człowieka rozwijają się oraz regenerują. Dążymy do tego, by nowe pokolenia szachistów rozwijały się wszechstronnie, nie tylko poprzez gruntowną znajomość Kodeksu Szachowego, ale także dzięki odkrywaniu piękna polskiej przyrody, zabytków historycznych i innych, wartościowych form letniego czy zimowego relaksu: windsurfingu, narciarstwa oraz jazdy konnej. To połączenie dynamicznych dyscyplin sportowych ze statycznymi rozgrywkami szachowymi daje wyjątkowe rezultaty i przynosi dzieciom ogromną satysfakcję.

Co daje dzieciom nauka gry w szachy w Chess For Kids?

Zajęcia szachowe dla dzieci, organizowane nieprzerwanie od 2013 roku przez pasjonatów z Chess For Kids, mają na celu wszechstronny rozwój graczy. Jako organizatorzy spotkań dbamy o to, by szachy stały się dla dziecka bodźcem do odkrywania jego silnych i słabych stron, dzięki czemu może ono nieustannie pracować nad własnym charakterem, talentem i stosunkiem do drugiego człowieka.

Nasza filozofia szachów opiera się na założeniu, że staranne wdrożenie w arkana Królewskiej gry uszlachetnia młodego człowieka, dodaje mu pewności siebie, a także uczy szacunku do innych ludzi, podejmowania samodzielnych decyzji, radzenia sobie z najtrudniejszymi emocjami oraz nieprzewidywalnymi sytuacjami.