Jak wyglądają nasze kolonie?

silhouette-child-water-water-spalsh-160675

Wielu rodziców zadaje pytanie – „czy to odpowiedni czas, żeby wysłać swoje dziecko na obóz czy kolonię letnią? Czy przypadkiem nie będzie to wrzuceniem pociechy na głęboką wodę?”. Jak dziecko poradzi sobie bez mojej opieki przez taki długi okres?

 

icon_kid

Takie i inne pytania nurtują rodziców i powodują, że dziecko jest ciągle „za małe” na takiego rodzaju aktywności i wyjazdy turystyczne. Obawa rodziców powoduje, że dziecku ciężej jest się usamodzielnić i spróbować swoich sił. Najważniejszą i przełomową umiejętnością, którą dziecko może zdobyć na dobrze zorganizowanym wyjeździe jest zapanowanie nad tęsknotą za rodziną i nabywanie pewności siebie w środowisku poza domem. Tęsknota jest naturalnym uczuciem świadczącym o prawidłowych relacjach między dzieckiem a jego rodziną. Na koloniach nie uczymy dzieci „nie tęsknić”, ale panować nad tęsknotą w takim stopniu, aby nie uniemożliwiała korzystania z programu obozu.

 

icon_protection

Umiejętnością, którą dziecko nabywa podczas kolonii jest oczywiście samoobsługa. Nie należy się bać, że pociecha zostanie „rzucona lwom na pożarcie” i zostawiona sama sobie. Wychowawcy czuwają, aby dzieci zakładały odzież odpowiednią do warunków atmosferycznych (a także, żeby dziecko nie chodziło cały wyjazd w jednej koszulce czy spodniach), używały środków higienicznych i zachowali higienę osobistą, utrzymywali pokój i łazienkę w czystości.

 

icon_keeper

Staramy się do każdego dziecka podejść wręcz indywidualnie, ponieważ to my stajemy się „rodzicami kolonijnymi”, na których zawsze mogą liczyć w każdej sprawie. Ważnym wymaganiem stawianym dzieciom jest dbanie o porządek wokół siebie, stąd na każdej kolonii odbywa się rywalizacja między pokojami, w których śpią dzieci, a wychowawcy nagradzają najbardziej porządnych. Na każdym obozie dziecko uczy się też samodzielnego słania łóżka.

 

icon_kids

Obozy są przygotowywane profesjonalnie, także od strony technicznej tzn. uczestnicy korzystają z ciekawego sprzętu, mają zajęcia z ludźmi, którzy na co dzień są pasjonatami danej dziedziny. Każdy uczestnik naszych kolonii wracając do domu jest bogatszy o nowe umiejętności, które poznaje wraz z nowo poznanymi rówieśnikami.

 

 

Dlaczego MY?

Nasze wyjazdy charakteryzuje bogaty i różnorodny program zajęć oraz aktywny wypoczynek. Dzieci z nami realizują swoje zainteresowania i pasje, uczą się nowych dyscyplin i je doskonalą. Odpoczywają w sposób jaki lubią a nie jaki muszą. Czas naszych kolonistów jest starannie zaplanowany i wypełniony po brzegi poprzez atrakcje, zadania, konkursy czy wycieczki.

Nasze obozy organizowane są dla dzieci w wieku 6-13 lat. Program dostosowany do dzieci w tym przedziale wiekowym (tworzymy grupki dopasowane wiekowo).

 

icon_care

Doświadczeni wychowawcy, którzy swoim podejściem do dzieci „zarażają” swoimi pasjami, dbając o bezpieczeństwo, miłą atmosferę oraz komfort uczestnika kolonii. Kadra liczy więcej osób niż na standardowych obozach poświęcając dziecku jak najwięcej uwagi.

 

icon_photo

Dbamy również o spokój i zdrowie rodziców publikując fotorelację z każdego dnia naszej kolonii, tak by dorośli wiedzieli jak jego pociecha spędziła dzień. Na dodatek dostają Państwo wiadomości sms z ogólnymi informacjami i planowanymi atrakcjami. Po za tym rodzice mają stały kontakt telefoniczny z organizatorem.