Zajęcia pozalekcyjne w Twojej szkole - postaw na szachy z Chess for Kids!

Szukasz ciekawej opcji spędzania wolnego czasu przez Twoje dziecko oraz niebanalnej propozycji zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych? Jeśli Twoja pociecha nie wykazuje zainteresowania grą zespołową w siatkówkę, tenis czy piłkę nożną, nudzi ją plastyka, muzyka oraz zajęcia językowe, postawcie na zajęcia szachowe, organizowane przez Chess for Kids!

Szachy to od lat doskonała alternatywa dla zwykłych kół zainteresowań, takich jak: klub sportowy czy taneczny, a regularne uczestnictwo w rozgrywkach z rówieśnikami pomoże Twojemu dziecku rozwinąć zdolności intelektualne, komunikatywność, wrażliwość, spostrzegawczość oraz kreatywne, a zarazem strategiczne, samodzielne myślenie.

Zajęcia pozalekcyjne w szkole podstawowej – wybierz szachy!

Szachy z Chess for Kids, jako pozalekcyjne zajęcia dla dzieci, cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem młodych ludzi – pomimo iż ta wywodząca się z Indii gra znana jest od stuleci, dopiero w ostatnich latach podbiła ona serca uczniów na całym świecie i stała się czymś więcej niż przyjemną formą wypoczynku. To nauka odpowiedzialnej, przemyślanej rywalizacji, opartej o ściśle określony zbiór reguł gry, którą uwielbiają nie tylko najmłodsi, ale też osoby w dojrzałym wieku.

Jeśli zatem wiesz, że Twoje dziecko lubi zawierać nowe znajomości i jest otwarte na wyzwania, zaś po lekcjach dysponuje wolnymi popołudniami, szachy z Chess for Kids będą dla niego ciekawym pomysłem na aktywne spędzenie czasu oraz sposób na poprawę zdolności logicznego, strategicznego myślenia. Wybierzcie się na pozalekcyjne, szachowe zajęcia próbne sami lub z zaprzyjaźnionymi osobami, by przekonać się, jak ciekawym doświadczeniem może być spotkanie z doświadczonym szachistą, który umiejętnie przekaże swoją wiedzę i podzieli pasją.

Pomóż dziecku rozwinąć jego zdolności

Bądźcie pewni, że szachy z Chess for Kids, jako pomysł na ciekawe zajęcia pozalekcyjne, okaże się strzałem w dziesiątkę, niezależnie od tego, czy przybiorą one formę indywidualnych spotkań czy zajęć grupowych z instruktorem. Ta Królewska gra wykształci u dziecka wiele pozytywnych cech, takich jak: systematyczność, cierpliwość oraz odpowiedzialność za własne decyzje.

Niezależnie więc od tego, czy początkujący gracz ma 4 czy 10 lat, może z powodzeniem opanować trudną sztukę gry. Regularne uczestnictwo w szachowych zajęciach pozalekcyjnych dla dzieci Chess for Kids przyniesie mu mnóstwo innych korzyści: ułatwi adaptację do nieustannie zmieniającego się świata oraz pobudzi do wnikliwej obserwacji, podzielności uwagi, a także precyzyjnego zapamiętywania zdarzeń i faktów.

Pozalekcyjna nauka gry fair play

Szachy, jako forma zajęć pozalekcyjnych w szkole, służą nie tylko dobrej zabawie i pobudzaniu dziecka do intensywnego myślenia. To także nauka zasad uczciwej gry, zgodnej z Kodeksem Szachowym – szachista uczy się, że podobnie jak w szachach, tak i w prawdziwym życiu nie ma miejsca na oszustwa, ponieważ są one surowo karane wykluczeniem z grupy.

Jak zauważył niegdyś amerykański krytyk literacki Edmund Wilson: Człowiek uczciwy to ktoś, z kim można grać w szachy przez telefon. Zajęcia szachowe uczą dziecko, że w grze najważniejszy jest szacunek do przeciwnika, a także honor i uczciwość wobec niego w każdej sytuacji. Dzięki intensywnym ćwiczeniom szachista odkrywa też, że sukces w szachach jest pochodną wyłącznie jego ciężkiej pracy oraz przemyślanego, konsekwentnego działania, opartego na zasadach fair play.

Szachowi olimpijczycy

Każdy pragnie osiągnąć sukces, dlatego dziecko, które wybiera się na pozalekcyjne zajęcia szachowe musi wiedzieć, że jest to również dyscyplina sportowa, podobnie jak bieg maratoński czy pięciobój. Międzynarodowe olimpiady szachowe organizowane są już od 1927 roku i są to bardzo prestiżowe wydarzenia, których zwycięzcy zapisują się na kartach historii jako wybitne jednostki o ponadprzeciętnych umiejętnościach.

Dziecko, które uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych szachowych online lub stacjonarnych, organizowanych przez doświadczonych instruktorów z takich placówek, jak Chess For Kids, mogą stać się początkiem wielkiej, życiowej przygody i źródłem ogromnej satysfakcji zarówno dla młodego człowieka, jak i jego najbliższych.