Wróć

Opis naszych Kolonii


pexels-photo-160191_s


Wielu rodziców zadaje pytanie – „czy to odpowiedni czas, żeby wysłać swoje dziecko na obóz czy kolonię letnią? Czy przypadkiem nie będzie to wrzuceniem pociechy na głęboką wodę?”  Jak dziecko poradzi sobie bez mojej opieki przez taki długi okres?

Takie i inne pytania nurtują rodziców i powodują że dziecko jest  ciągle „za małe” na takiego rodzaju aktywności i wyjazdy turystyczne . Obawa rodziców powoduje, że dziecku ciężej jest się usamodzielnić i spróbować swoich sił. Najważniejszą i przełomową umiejętnością, którą dziecko może zdobyć na dobrze zorganizowanym wyjeździe jest zapanowanie nad tęsknotą za rodziną i nabywanie pewności siebie w środowisku poza domem. Tęsknota jest naturalnym uczuciem świadczącym o prawidłowych relacjach między dzieckiem a jego rodziną. Na koloniach nie uczymy dzieci „nie tęsknić”, ale panować nad tęsknotą w takim stopniu, aby nie uniemożliwiała korzystania z programu obozu.

Umiejętnością, którą dziecko nabywa podczas kolonii jest oczywiście samoobsługa. Nie należy się bać, że pociecha zostanie „rzucona lwom na pożarcie” i zostawiona sama sobie. Wychowawcy czuwają, aby dzieci zakładały odzież odpowiednią do warunków atmosferycznych (a także żeby dziecko nie chodziło cały wyjazd w jednej koszulce czy spodniach), używały środków higienicznych i zachowali  higienę osobistą, utrzymywali pokój i łazienkę w czystości.

Staramy się do każdego dziecka podejść wręcz indywidualnie, ponieważ to my stajemy się „rodzicami kolonijnymi”, na których zawsze mogą liczyć w każdej sprawie. Ważnym wymaganiem stawianym dzieciom jest dbanie o porządek wokół siebie, stąd na każdej kolonii odbywa się rywalizacja między pokojami, w których śpią dzieci, a wychowawcy nagradzają najbardziej porządnych. Na każdym obozie dziecko uczy się też samodzielnego słania łóżka.

Obozy są przygotowywane profesjonalnie, także od strony technicznej tzn. uczestnicy korzystają z ciekawego sprzętu, mają zajęcia z ludźmi, którzy na co dzień są pasjonatami danej dziedziny. Wszyscy uczestnicy wyjeżdżają do domów, ubogaceni w nowe umiejętności oraz znajomości wśród rówieśników „zakręconych” na tym samym punkcie co oni.

Dlaczego MY?

Nasze wyjazdy charakteryzuje bogaty i różnorodny program zajęć oraz aktywny wypoczynek. Dzieci z nami realizują swoje zainteresowania i pasje, uczą się nowych dyscyplin i je doskonalą. Odpoczywają w sposób jaki lubią a nie jaki muszą. Czas naszych kolonistów jest wypełniony po brzegi poprzez atrakcje, zadania, konkursy czy wycieczki.

Nasz obóz jest organizowany dla dzieci w wieku 6-12 lat. Program dostosowany do dzieci w tym przedziale wiekowym (tworzymy grupki dopasowane wiekowo).

Doświadczeni wychowawcy, którzy swoim podejściem do dzieci „zarażają” pasją, przy czym dbają o bezpieczeństwo, miłą atmosferę oraz komfort uczestnika kolonii. Kadra liczy więcej osób niż na standardowych obozach poświęcając dziecku jak najwięcej uwagi.

Dbamy również o spokój i zdrowie rodziców publikując fotorelację z każdego dnia naszej kolonii, tak by dorośli wiedzieli co pociecha robiła danego dnia i jak się bawi. Na dodatek dostają Państwo wiadomości sms, z ogólnymi informacjami i planowanymi atrakcjami. Po za tym rodzice mają stały kontakt telefoniczny z organizatorem.
Jaki kierunek obieramy i jak spędzamy czas?

Tegoroczny wyjazd odbędzie się w „Krainie Tysiąca Jezior” na obrzeżach Olsztyna, nad jeziorem w otoczeniu zieleni, lasów, by odetchnąć od miejskiego zgiełku, komputerów, tabletów czy telefonów komórkowych. Transport autokarowy jaki zapewniamy (Warszawa – Olsztyn – Warszawa) będzie trwał około 4 godzin już z zaplanowaną dłuższą przerwą postojową dzięki czemu podróż nie będzie męcząca. Zakwaterowanie jest w komfortowym i otoczonym zielenią hotelu Manor położonym nad jeziorem, w przyrodniczym klimacie. Krajobraz jest naprawdę piękny, u stóp hotelu znajduje się: kąpielisko, plaże kajaki, rowery wodne czy boiska do aktywnego spędzania czasu. To sprawdzone miejsce na realizację naszego programu i korzystania z wielu atrakcji. Jazdy konne na terenie ośrodka na padoku (zajęcia od podstaw), a także jazdy samodzielne (własny koń)  po lesie dla zaawansowanych jeźdźców pod okiem instruktora to nie wyzwanie dla uczestników naszej kolonii. W razie gdyby pogoda sprawiła nam psikusa i nie pozwalała spędzać czasu na dworze to mamy do dyspozycji mnóstwo atrakcji hotelowych takich jak: basen kryty, jacuzzi, bajkolandia (rury, liny, kulki), sala do tenisa stołowego, sala do gry w bilard, kręgle a także zajęcia szachowe, taneczne i artystyczne. Zwracamy również uwagę na posiłki, tak aby menu było przystosowane pod gusta dzieci , a także czuwamy żeby wszystko zniknęło z talerza i dziecko nie było głodne. Kuchnia w hotelu przygotowuje pyszne i urozmaicone potrawy, które posmakują najbardziej wybrednemu jury J.

Dzień naszego kolonisty

Dni na naszej kolonii zapełniamy dzieciom od rana do wieczora, dobierając zajęcia do ich zainteresowań oraz chęci. Poranek rozpoczynający się pobudką i grupową gimnastyką na korytarzu, by rozbudzić największych śpiochów. Następnie zajęcia  prowadzone są w różnych blokach tematycznych, dzieci korzystają z atrakcji, biorą udział w grach i zabawach integracyjnych, dyskotekach, ogniskach czy wycieczkach. Wieczorem młodszym dzieciom czytamy bajki na dobranoc zachowując klimat domowego ogniska.

Zajęcia tematyczne:

 • blok szachowy – teoria i praktyka, zadania i ćwiczenia dostosowane do poziomu gry, rozgrywanie partii na szachownicy ogrodowej,  turniej o mistrzostwo kolonii Chess For Kids,
 • blok sportowy – treningi piłkarskie, siatkówka, koszykówka, pływanie, kajaki i rowery wodne, jazdy konne w siodle, taniec,
 • blok turystyczny – wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego z atrakcjami, piesze wędrówki, gry i zabawy terenowe z animatorem,
 • blok relaksacyjny –  hotelowe rozmaitości : basen, jacuzzi, kręgle, bilard, tenis stołowy, bajkolandia, silownia, zjazd tyrolski, trampoliny itp.
 • blok grupowy – dyskoteki, karaoke, ognisko z kiełbaskami, talent show, chrzest młodego kolonisty.

Co jest zawarte w cenie naszej kolonii?

Cena  12 – dniowego turnusu zawiera:

 • zakwaterowanie w pokojach 3 i 4 osobowych z pojedynczymi łóżkami, WC i łazienką,
 • 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja, stały dostęp do wody pitnej,
 • ubezpieczenie NNW oraz gwarancję turystyczną,
 • transport autokarowy Warszawa – Olsztyn – Warszawa,
 • opiekę ratownika nad jeziorem i na basenie,
 • opiekę lekarską,
 • całodobowa dyspozycyjność opiekunów kolonii,
 • gwarancje korzystania ze wszystkich atrakcji oraz uczestnictwo w zajęciach tematycznych (dodatkowe jazdy konne są dodatkowo płatne) i pełną realizację programu kolonii,
 • wypoczynek zgłoszony do Kuratorium oświaty.


Jak zgłosić dziecko na nasze kolonie?

To bardzo proste, ponieważ wystarczy w mailu podać imię i nazwisko dziecka, klasę i szkołę do której uczęszcza, a także dane kontaktowe rodzica (imię, nazwisko, numer telefonu, mail). Po wstępnym zgłoszeniu przesyłam komplet dokumentów czyli umowę, kartę kolonijną i warunki uczestnictwa dziecka w kolonii. Wydrukowane i podpisane dokumenty można przesłać na wskazany adres lub doręczyć osobiście.

Po zgłoszeniu dziecka na kolonie należy wpłacić zaliczę w wysokości 500 zł w terminie 5 dni roboczych na konto:

Deutsche Bank : 42 1910 1048 2944 3607 9755 0001
Chess For Kids Kamil Joński
Ul.
Śląska 3
08-530 Dęblin

W tytule przelewu: zaliczka kolonie 2017, imię i nazwisko dziecka, klasa i szkoła
Opinie i sugestie

Nasza firma zabiega o każdy szczegół, jesteśmy również otwarci na wszelkie sugestie ze strony Partnerów i Klientów. Zależy nam na tym, aby każde dziecko i każdy rodzic był w pełni zadowolony z naszych usług wypoczynkowych. Cenimy wszelkie opinie Klientów, rady i pomysły. Chcemy zasłużyć na to, by nadal warto było polecać nas innym osobom. Nieustannie pracujemy nad tym, by stać się lepsi i wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Dziękujemy za okazane zaufanie i zapraszamy do korzystania z ofert Chess For Kids turystyka.

Posiadamy

Certyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Turystycznej Signal Iduna na Polskę
Zobacz